Loading...

ORGANİZASYON KOMİTESİ

DOÇ. DR. ALBERT ALİ SALAH

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde ve Japonya Nagoya Üniversitesinde Gelecek Değer Üretimi Araştırma Merkezi'nde Doçent olarak görev yapmaktadır. Multimodal arayüzler, kalıp tanıma, bilgisayarla görme ve insan davranışının bilgisayar analizi ile ilgili 150'den fazla yayında yer almıştır. EBF Avrupa Biyometri Araştırma Ödülü (2006), BUVAK Araştırma Mükemmellik Ödülü (2014) ve Bilim Akademisi BAGEP Ödüllerini (2016) almıştır. ACM Multimodal Etkileşim Konferansı'nda Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortam İstihbarat ve Akıllı Ortamlar Dergisi'nin ortak editörü olarak görev yapmaktadır; ayrıca IET Computer Vision, IEEE Trans.

Bilişsel ve Gelişimsel Sistemler Üzerine, Yaratıcı Teknolojiler Üzerine EAI Onaylanmış İşlemler, IEEE Trans. Affektif Bilgisayar ve Int. İnsan-Bilgisayar Çalışmaları Dergisi. IEEE Kıdemli Üyesi ve ACM üyesidir.

PROFESÖR DR. ALEX SANDY PENTLAND

MIT İnsan Hakları Laboratuvarı'nı ve MIT Medya Lab Girişimciliği Programında yönetici, Dünya Ekonomik Forumu'nun Büyük Veri ve Kişisel Veri girişimleri alanında yönetici ve Nissan, Motorola Mobilite, Google, Telefonica için Danışma Kurulları üyesi olarak görev yapmaktadır.

Hesaplamalı sosyal bilimler, örgütsel mühendislik, giyilebilir bilgi işlem (Google Glass), görüntü anlayışı ve modern biyometri alanında öncü isim olarak kabul edilen Sandy, daha önce MIT Medya Laboratuarı, Indian Institute of Technology'de Media Lab Asia laboratuvarları için projeler yürütmüştür.  2012'de Forbes, Google'ın kurucularının da yer aldığı bir liste ile Sandy'yi dünyanın en güçlü 7 veri bilimcisinden biri olarak seçmiştir.

DOÇ. DR. EMMANUEL LETOUZE

Big Data ve Geliştirme koalisyonu olan Harvard İnsani Girişimi, MIT Medya Laboratuvarı, Yurtdışı Geliştirme Enstitüsü tarafından 2013 yılında ortaklaşa kurulan Data-Pop Alliance'ın kurucu ortağı ve kurucusudur ve 2016 yılında Flowminder Foundation’a 4. Çekirdek üye olarak katılmıştır.

MIT Medya Laboratuvarında Misafir Öğretim Üyesi, HHI'de Araştırma Ortaklığı ve ODI'da Araştırma Görevlisi. UN Global Pulse'un "Gelişim İçin Büyük Veriler" (2012) ve 2013 ve 2014 OECD Fragiles States raporlarının yazarıdır. Araştırma ve çalışma kapsamı olarak, Big Data'nın resmi istatistikleri, yoksulluk ve eşitsizlik, çatışma, suç ve kırılganlık, iklim değişikliği, insan hakları, etik ve politika konularına odaklanmıştır

YRD. DOÇ. DR. PATRICK VINCK

Harvard İnsani Yardım Girişimi'nin Araştırma Direktörü, Harvard Tıp Fakültesi'nde Yardımcı Doçent ve Harvard T.H. Chan Halk Sağlığı Okulu ve Brigham ve Kadın Hastanesi'nde Araştırmacı olarak görev yapmaktadır.. Çatışma ve felaket ortamlarındaki esneklik, barış inşası ve sosyal uyumun yanı sıra, veri ve teknoloji etiği konularını incelemektedir.

DR. BRUNO LEPRI

Fondazione Bruno Kessler (Trento, İtalya) Mobil ve Sosyal Bilişim Laboratuarı'nın (MobS Lab) baş araştırmacı ve başkanıdır. FBK'nın Kompleks Veri Analizi araştırma çizgisinin koordinatörü ve MIT Bağlantı Biliminden sorumlu FBK - MIT ittifakı görevini sürdürmektedir.

Bruno, ayrıca, Harvard Universitesi İnsani Girişimi, MIT Medya Laboratuvarı, Yurtdışı Geliştirme Enstitüsü ve Flowminder tarafından ortaklaşa oluşturulan Big Data and Development'daki ilk düşünce deposu olan Data-Pop Alliance'ın üst düzey bir araştırma üyesi olarak görev yapmaktadır.  Kişisel veri yönetimi konusundaki çalışmaları, farklı yıllardaki Dünya Ekonomik Forumlarında vaka analizi olarak tartışılmıştır.

DOÇ. DR. ALEXANDRE de MONTJOYE

Computational Privacy Group'ın başında bulunduğu Imperial College London'da Doçent olarak görev almaktadır.  Araştırmalarında tarama verileri zengin yüksek boyutlu veri kümelerinin bireylerin gizliliğini nasıl etkilediğini anlamayı amaçlamaktadır.

Araştırmaları BBC, CNN, New York Times, Wall Street Journal, Science and Nature SRep, Dünya Ekonomik Formu, BM, OECD, ve Avrupa Komisyonu yayımlarında yer aldı.

DR. XIAOWEN DONG

Oxford Üniversitesi'nde Mühendislik Bilimleri Bölümünde öğretim görevlisi ve Oxford-Man Enstitüsü öğretim üyesidir. Araştırmaları arasında grafikler üzerinde ortaya çıkan sinyal işleme ve makine öğrenme teknikleri ile insan davranışlarını, karar vermeyi ve toplumsal değişimleri anlama konularına yoğunlaşmıştır.

Oxford'a katılmadan önce MIT Medya Laboratuvarının İnsan Dynamics Grubunda Doktora Sonrası Asistan Araştırmacı olarak göreve başlamıştır.

“DATA FOR REFUGEES TÜRKİYE” BÜYÜK VERİ YARIŞMASI.
WELCOME

Welcome to the homepage of the Data for Refugees (D4R) Challenge Workshop. This workshop will gather stakeholders seeking to use Big Data for improving the living conditions of refugees. The Challenge participants will present their findings at the Workshop, and Awards will be distributed on different categories:
Health, education, social integration, unemployment, safety & security, respectively.

The presentations will be in English.

Date and Location

This workshop will take place on the 5th of November 2018 at Boğaziçi University, Albert Long Hall.

Participation and Registration

The workshop is free to attend, but security requires the names of attendees to enter the university on the day of the workshop. Please register if you like to attend.

First Name
Last Name
Email
Organization
Tentative Program

09:00 - 09:30   Opening talks (Boğaziçi University, TUBITAK, Türk Telekom)
09:30 - 10:00   D4R Challenge Award Ceremony
10:00 - 12:00   Oral presentations from challenge participants
12:00 - 14:00   Lunch break and poster presentations from challenge participants
14:00 - 16:00   Oral presentations from challenge participants
16:00 - 17:00   Group meetings for challenge areas

Targeted Outcomes

The aim of the Workshop is to disseminate the findings of the D4R Challenge to a wider public. 31 research groups will present their results in the Workshop. The group meetings will bring the Challenge participants together to initiate a recommendations document (to be completed after the Workshop). These recommendations will be compiled in a jointly-authored chapter in the forthcoming book:

Salah, A.A., A. Pentland, B. Lepri, E. Letouze, P. Vinck, Y.A. de Montjoye, X. Dong (eds.), Guide to Mobile Data Analytics in Refugee Scenarios, Springer International, forthcoming.

Furthermore, a white paper in Turkish will be edited from the Challenge outcomes to be shared with the authorities.

Organization

Scientific Committee
Albert Ali Salah, Boğaziçi University
Alex Pentland, MIT
Bruno Lepri, FBK
Emmanuel Letouze, Data-Pop Alliance
Patrick Vinck, Harvard University
Yves-Alexandre de Montjoye, Imperial College London
Xiaowen Dong, University of Oxford

Project Evaluation Committee
Senem Özyavuz, Turk Telekom
Iyad Rahwan, MIT
Anahi Ayala Iacucci, Internews
Bülent Sankur, Boğaziçi University
Yıldırım Bahadırlar, TUBITAK BILGEM
Alex Rutherford, MIT
Claire Melamed, Global Partnership for Sustainable Development Data
Jean-Marie Garelli, UNHCR
Ahmad Garibeh, Istanbul & I
Geoffrey Charles Fox, Indiana University
Josephine Goube, Techfugees
Fırat Yaman Er, Turk Telekom
Phuong Pham, Harvard Humanitarian Initiative
Mithat Büyükhan, TC Ministry of Education
Mazen AboulHosn, IOM
Ömer Hakan Şimşek, TC Ministry of Health
Nona Zicherman, UNICEF
Manuel Garcia-Herranz, UNICEF
Vedran Sekara, UNICEF

Contact

Albert Ali Salah, salah@boun.edu.tr

;
Dikkatinize!

PROJE GRUPLARINCA PROJE TEKLİFLERİNİN SUNULMASI 23 Mart 2018 tarihine kadar uzatılmıştır.