Loading...

ORGANİZASYON KOMİTESİ

DOÇ. DR. ALBERT ALİ SALAH

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde ve Japonya Nagoya Üniversitesinde Gelecek Değer Üretimi Araştırma Merkezi'nde Doçent olarak görev yapmaktadır. Multimodal arayüzler, kalıp tanıma, bilgisayarla görme ve insan davranışının bilgisayar analizi ile ilgili 150'den fazla yayında yer almıştır. EBF Avrupa Biyometri Araştırma Ödülü (2006), BUVAK Araştırma Mükemmellik Ödülü (2014) ve Bilim Akademisi BAGEP Ödüllerini (2016) almıştır. ACM Multimodal Etkileşim Konferansı'nda Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortam İstihbarat ve Akıllı Ortamlar Dergisi'nin ortak editörü olarak görev yapmaktadır; ayrıca IET Computer Vision, IEEE Trans.

Bilişsel ve Gelişimsel Sistemler Üzerine, Yaratıcı Teknolojiler Üzerine EAI Onaylanmış İşlemler, IEEE Trans. Affektif Bilgisayar ve Int. İnsan-Bilgisayar Çalışmaları Dergisi. IEEE Kıdemli Üyesi ve ACM üyesidir.

PROFESÖR DR. ALEX SANDY PENTLAND

MIT İnsan Hakları Laboratuvarı'nı ve MIT Medya Lab Girişimciliği Programında yönetici, Dünya Ekonomik Forumu'nun Büyük Veri ve Kişisel Veri girişimleri alanında yönetici ve Nissan, Motorola Mobilite, Google, Telefonica için Danışma Kurulları üyesi olarak görev yapmaktadır.

Hesaplamalı sosyal bilimler, örgütsel mühendislik, giyilebilir bilgi işlem (Google Glass), görüntü anlayışı ve modern biyometri alanında öncü isim olarak kabul edilen Sandy, daha önce MIT Medya Laboratuarı, Indian Institute of Technology'de Media Lab Asia laboratuvarları için projeler yürütmüştür.  2012'de Forbes, Google'ın kurucularının da yer aldığı bir liste ile Sandy'yi dünyanın en güçlü 7 veri bilimcisinden biri olarak seçmiştir.

DOÇ. DR. EMMANUEL LETOUZE

Big Data ve Geliştirme koalisyonu olan Harvard İnsani Girişimi, MIT Medya Laboratuvarı, Yurtdışı Geliştirme Enstitüsü tarafından 2013 yılında ortaklaşa kurulan Data-Pop Alliance'ın kurucu ortağı ve kurucusudur ve 2016 yılında Flowminder Foundation’a 4. Çekirdek üye olarak katılmıştır.

MIT Medya Laboratuvarında Misafir Öğretim Üyesi, HHI'de Araştırma Ortaklığı ve ODI'da Araştırma Görevlisi. UN Global Pulse'un "Gelişim İçin Büyük Veriler" (2012) ve 2013 ve 2014 OECD Fragiles States raporlarının yazarıdır. Araştırma ve çalışma kapsamı olarak, Big Data'nın resmi istatistikleri, yoksulluk ve eşitsizlik, çatışma, suç ve kırılganlık, iklim değişikliği, insan hakları, etik ve politika konularına odaklanmıştır

YRD. DOÇ. DR. PATRICK VINCK

Harvard İnsani Yardım Girişimi'nin Araştırma Direktörü, Harvard Tıp Fakültesi'nde Yardımcı Doçent ve Harvard T.H. Chan Halk Sağlığı Okulu ve Brigham ve Kadın Hastanesi'nde Araştırmacı olarak görev yapmaktadır.. Çatışma ve felaket ortamlarındaki esneklik, barış inşası ve sosyal uyumun yanı sıra, veri ve teknoloji etiği konularını incelemektedir.

DR. BRUNO LEPRI

Fondazione Bruno Kessler (Trento, İtalya) Mobil ve Sosyal Bilişim Laboratuarı'nın (MobS Lab) baş araştırmacı ve başkanıdır. FBK'nın Kompleks Veri Analizi araştırma çizgisinin koordinatörü ve MIT Bağlantı Biliminden sorumlu FBK - MIT ittifakı görevini sürdürmektedir.

Bruno, ayrıca, Harvard Universitesi İnsani Girişimi, MIT Medya Laboratuvarı, Yurtdışı Geliştirme Enstitüsü ve Flowminder tarafından ortaklaşa oluşturulan Big Data and Development'daki ilk düşünce deposu olan Data-Pop Alliance'ın üst düzey bir araştırma üyesi olarak görev yapmaktadır.  Kişisel veri yönetimi konusundaki çalışmaları, farklı yıllardaki Dünya Ekonomik Forumlarında vaka analizi olarak tartışılmıştır.

DOÇ. DR. ALEXANDRE de MONTJOYE

Computational Privacy Group'ın başında bulunduğu Imperial College London'da Doçent olarak görev almaktadır.  Araştırmalarında tarama verileri zengin yüksek boyutlu veri kümelerinin bireylerin gizliliğini nasıl etkilediğini anlamayı amaçlamaktadır.

Araştırmaları BBC, CNN, New York Times, Wall Street Journal, Science and Nature SRep, Dünya Ekonomik Formu, BM, OECD, ve Avrupa Komisyonu yayımlarında yer aldı.

DR. XIAOWEN DONG

Oxford Üniversitesi'nde Mühendislik Bilimleri Bölümünde öğretim görevlisi ve Oxford-Man Enstitüsü öğretim üyesidir. Araştırmaları arasında grafikler üzerinde ortaya çıkan sinyal işleme ve makine öğrenme teknikleri ile insan davranışlarını, karar vermeyi ve toplumsal değişimleri anlama konularına yoğunlaşmıştır.

Oxford'a katılmadan önce MIT Medya Laboratuvarının İnsan Dynamics Grubunda Doktora Sonrası Asistan Araştırmacı olarak göreve başlamıştır.

“DATA FOR REFUGEES TÜRKİYE” BÜYÜK VERİ YARIŞMASI.
Dikkatinize!

PROJE GRUPLARINCA PROJE TEKLİFLERİNİN SUNULMASI 23 Mart 2018 tarihine kadar uzatılmıştır.